IT: Mobilní operátori rozhodujú o ďalšom postupe kvôli spoplatneniu licencií
Bratislava 10. augusta (TASR) - Mobilní operátori Orange a T-Mobile, ktorí majú za predĺženie licencie na nasledujúcich desať rokov zaplatiť spolu takmer 90 miliónov eur, zatiaľ o ďalšom postupe iba rozhodujú a bližšie ho preto nekomentujú.
"Takúto výšku poplatku sme neočakávali. O prípadných ďalších krokoch rozhodnú orgány spoločnosti, náš ďalší postup preto zatiaľ nebudeme konkretizovať," uviedol pre TASR hovorca Slovak Telekomu Andrej Gargulák.
"Rozhodnutie o ďalšom postupe je v kompetencii predstavenstva a akcionárov spoločnosti," reagoval zase hovorca Orange Slovensko Richard Fides.
Telekomunikačný úrad (TÚ) SR ešte v utorok (11.8.) rozhodol o predĺžení povolení na nasledujúcich desať rokov pre dvoch najväčších slovenských mobilných operátorov Orange a T-Mobile. Po tom, ako sa firmy s rozhodnutím oboznámili, dnes úrad zverejnil aj poplatky za tieto licencie.
"Spoločnosti Orange Slovensko, a.s. bola určená jednorazová úhrada vo výške 40.686.786,80 eur a spoločnosti Slovak Telekom, a.s. vo výške 47.766.928,40 eur," informoval hovorca TÚ SR Roman Vavro.
vjo

