D. JARJABEK: Transformácia TASR už bola spravená
Bratislava 31. mája (TASR) - Členovia mediálneho parlamentného výboru zatiaľ nemajú informácie o tom, ako si ministerstvo kultúry predstavuje transformáciu Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR). Tá však podľa šéfa tohto výboru Dušana Jarjabka prebehla už v minulosti. "Keď sa zo štátnej inštitúcie spravila verejnoprávna. Tej verejnoprávnej inštitúcii treba nechať čas na to, aby fungovala a treba sa zaoberať jej fungovaním a nie kradnúť jej peniaze," poznamenal dnes počas pracovnej návštevy Stálej komisie pre oznamovacie prostriedky českého senátu na Slovensku.
Podľa neho verejnoprávna agentúra má svoje opodstatnenie na slovenskom mediálnom trhu. "Štát, keď sa zbaví štátnej agentúry a prenesie zodpovednosť na súkromnú agentúru, tak tá môže zaniknúť kedykoľvek, lebo ju nikto ničím nebude viazať, aby existovala," upozornil s tým, že všetky vyspelé demokratické štáty v Európe, ale aj inde vo svete, majú štátnu agentúru. "Aby jednoducho mali kde v dobrom slova zmysle prenášať a prijímať informácie," vysvetlil Jarjabek.
Ten sprevádza českú delegáciu, ktorá svoju cestu zamerala na získanie informácií o fungovaní verejnoprávnych médií v SR, ale aj na výmenu skúseností. Členovia delegácie navštívili aj spravodajskú televíziu TA3 a dvojdňový pobyt ukončia dnes večer na predstavení Aida v Opere Slovenského národného divadla.
UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam a videozáznam.
er dab

