Aktuality


BRATISLAVA: Záhradu Úradu vlády SR navštívilo viac ako 2500 návštevníkov


Bratislava 6 júna (TASR) - Úrad vlády SR sa v nedeľu 5. júna 2011 zapojil do podujatia Víkend historických parkov a záhrad Bratislavy. V rámci sprístupnenia záhrady Úradu vlády SR (bývalého letného arcibiskupského sídla) prešlo cez jej bránu viac ako 2500 návštevníkov. Návštevníci sa mohli poprechádzať v tieni vysokých stromov, voľne sa pohybovať po trávniku, či prezrieť si exteriérovú výstavu bonsajov. Študenti Strednej odbornej školy záhradníckej z Malinova predvádzali svoju šikovnosť pri aranžovaní kytíc zo živých kvetov, ktoré večer venovali predsedníčke vlády SR. Sprievodcovia poskytovali počas celého dňa dendrologický výklad o drevinách záhrady a čiastočne aj výklad o histórii záhrady. Ďalšie informácie mali návštevníci k dispozícii na informačných tabuliach a na letákoch. Mnohých zaujala aj ochutnávka čínskych čajov a obidve interiérové výstavy - jedna predstavuje dizajnéra Tibora Uhrína, druhá fotografie pod názvom "Japonsko očami Slovákov". Záhrada Úradu vlády SR bude znovu sprístupnená v sobotu 25. júna 2011. TASR dnes o tom informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

jsm ad